2020 Age Division Winners

Division Winners
Congratulations to all our 2019 age division winners!

 

 

25km

 

Male

Division1st2nd3rd
M20-29Robert Bennett

(01:51:42)

John Pinchen

(02:01:42)

Matthew Barter

(02:06:53)

M30-39Luke Babic

(01:45:32)

Ryan Degan

(02:03:52)

Daniel Borquez

(02:04:35)

M40-49Jordi Bates

(01:58:22)

Mark Steel

(01:59:43)

Glenn Taylor

(02:10:25)

M50-59Geoff Isbister

(02:06:57)

Jochen Hess

(02:16:16)

Scott Alder

(02:16:25)

M60-69Stephen Filmer

(02:19:40)

Anthony Herden

(02:54:51)

M70-79Peter Allen

(04:28:56)

 

Female

 

Division1st2nd3rd
F16-19Samantha Gordon

(03:24:05)

F20-29Joanne Hajjar

(02:41:33)

Kayleigh Kilgore

(03:01:02)

Allison Drane

(03:04:20)

F30-39Jennifer Hynes

(02:25:45)

Jinni Spalding

(02:28:16)

Louise Adderley

(02:38:16)

F40-49Ingrid Cleland

(02:11:49)

Felicity Gamble

(02:21:33)

Kim Rackemann

(02:25:38)

F50-59Suzanne Kelly

(02:22:43)

Kylie Dodd

(02:44:44)

Catherine Beer

(02:48:34)

F60-69Linda Minter

(03:03:51)

Jennifer Butters

(03:19:59)

Jeanette Hayward

(03:27:41)

11km

 


 

 

Male

 

Division1st2nd3rd
MU12Sean Robinson

(01:27:51)

Corbin Robinson

(01:35:25)

M12-15Harry Boyn

(01:00:32)

Joachim Bourely

(01:01:11)

Luke Purdie

(01:05:40)

M16-19Ilham Ranau

(01:07:35)

Finn Spencer

(01:34:15)

Philip Kyriacou

(01:55:14)

M20-29Nathan Whyte

(00:57:26)

Joshua Nott

(01:01:00)

Bradley Roberts

(01:01:38)

M30-39Sean Kelleher

(00:51:10)

Tyrone Cummins

(00:55:14)

Scott Godfrey

(00:56:15)

M40-49Adrian Boyn

(00:58:43)

Mitchell Cootes

(00:59:28)

Alex Wilczynski

(01:05:19)

M50-59Rob McCallum

(01:06:27)

Stephen Craig

01:08:50)

Manfred Wolscher

(01:10:46)

M60-69David Bennett

(01:30:21)

Paul Spencer

(01:34:16)

Ronald Douglas

(01:37:03)

M70-79Ivan Dalgarno

(01:31:59)

Warwick Williams

(01:34:30)

M80-89Ivan Beale

(01:38:22)

 

 

Female

 

 

Division1st2nd3rd
FU12Charlotte Lincoln

(01:55:29)

F16-19Indianna West

(01:12:03)

Ella Edwards

(02:21:12)

F20-29Ellie Douglas

(01:16:57)

Laura Wall

(01:17:58)

Hollie Wickstein

(01:18:39)

F30-39Shayne Falkenmire

(01:05:54)

Kirsty Cross

(01:13:27)

Lauren Mellor

(01:15:44)

F40-49Georgina Boyn

(01:03:18)

Colleen West

(01:12:03)

Lowana Stirk

(01:13:06)

F50-59Alison Delbridge

(01:13:57)

Louise Dobson

(01:23:21)

Sharon Potter

(01:24:21)

F60-69Gail Sheil

(01:40:11)

Judy Murray

(02:05:40)

F70-79Susan Kemp

(01:32:00)

5km

 


 

Male

 

Division1st2nd3rd
MU12Zachary Thomson

(00:24:08)

Luke Syme

(00:25:03)

Coen Godfrey

(00:26:24)

M12-15Jack Hawkins

(00:25:25)

Jack Nutley

(00:32:03)

Jesse Nielsen-Connolly

(00:41:09)

M20-29Zachary Smith

(00:39:00)

M30-39Bjay Hughes

(00:29:13)

Mark Curtis

(00:36:36)

Kris Andrews

(00:37:30)

M40-49Alistair King

(00:30:05)

Rod Edwards

(00:31:50)

Greg Thomson

(00:31:58)

M50-59Peter Hutchins

(00:35:00)

Richard Milton

(00:38:33)

Simeon Thickbroom

(00:50:27)

M70-79Peter Pracy

(00:39:13)

 

 

Female

 

 

Division1st2nd3rd
FU12Rosie Boyn

(00:25:33)

Chloe West

(00:31:22)

Lara Diley

(00:39:15)

F12-15Rebecca Craig

(00:27:27)

Lucinda Paff

(00:27:44)

Annika Brnabic

(00:37:28)

F16-19Ella Fitzgerald

(00:41:06)

F20-29Olivia Bernauer

(00:45:25)

Elizabeth Campbell

(01:00:47)

Nadine Schalekamp

(01:24:26)

F30-39Mia Hugo

(00:29:06)

Lisa Nutley

(00:32:03)

Jo Gray

(00:35:02)

F40-49Louise Brnabic

(00:38:41)

Anges Nielson

(00:42:37)

Karinne MacKenzie

(00:43:51)

F50-59Nicole Galahar

(00:39:27)

Natalie Ford

(00:40:37)

Mary Kleinschafer

(00:44:33)

Sign Up For

News & Updates

Register

For the Event

Register Now
    • content content content
    • content content content
    • content content content